1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (8 głosów, średnia: 2,63)
Loading...

Pikus

To niewielka miejscowość licząca zaledwie około 100 mieszkańców. Przechodzi przez nią linia kolejowa numer  353 łącząca Poznań z Żeleznodorożnym. Na Odcinku między Olsztynem a Iławą jest to linia dwutorowa i została wybudowana już w roku 1873. W roku 1988 została zaś zelektryfikowana.  Wszyscy, którzy chcą dojechać do osady będą musieli jadąc Ostródy do Iławy drogą krajową numer 16 skręcić w prawo. Do samego przystanku kolejowego prowadzi asfaltowa szosy, która znajduje się w opłakanym stanie.
Gdy już jednak uda się tam dojechać i minąć przejazd kolejowy, po lewej stronie naszym oczom ukaże się dworzec Pikus. Jest to niewątpliwie jedna z najbrzydszych konstrukcji kolejowych jakie dotąd widzieliśmy. Moim zdaniem jest to jeden z kandydatów na najbrzydszy dworzec przez nas odwiedzony. Przejdźmy jednak do rzeczy. Budynek to obskurny, prosty sześcian pamiętający zapewne poprzednia epokę . Na frontowej ścianie okna znajdują się tylko na parterze przez co całość wygląda jeszcze dziwniej.
Gdyby na górnej kondygnacji w tym miejscu znajdował się np. balkon cały budynek wyglądałby zgrabniej.  Na dole znajduje się poczekalnia. Wszelkie okna zostały zabezpieczone kratami. Wszystko wygląda jeszcze mizerniej przez zaniedbaną elewację. Całości dopełnia wyblakła tablica z nazwą stacji wisząca na pierwszej kondygnacji budynku. Wręcz w idealnym stanie znajdują się za to perony. Obydwa zostały zbudowane z elementów betonowych i pokryte płytami chodnikowymi. Nie widać na nich żadnych
ubytków w nawierzchni. Próżno także szukać jakiś przebijających przez szczeliny zielonych roślinach. Linie na nich zostały wyraźnie namalowane. Z tej strony nie ma nic do zarzucenia, gdyby nie ten paskudny budynek.

Zobacz Pikus na Mapie Kolejowej   >>>

 

 

                

Linia kolejowa Olsztyn – Iława ← 5,9 km Samborowo Rudzienice Suskie 4,9 km →
Kategoria: Atrakcyjność - Nic specjalnego, Olsztyn-Iława

Dodaj komentarz