1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 głosów, średnia: 3,00)
Loading...

Strona ruszyła


Kolej jest naszą pasją. Od dłuższego czasu odwiedzamy, rozrzucone po całej Polsce stacje kolejowe. Większość z nich jeszcze kilkadziesiąt lat temu tętniła życiem. Dziś, niestety ogromna ich część popada w ruinę. Wiele z budynków tworzących infrastrukturę kolejową, dziś można uznać za architektoniczne perełki. Zdarzają się oczywiście i takie na których z wielu względów wizytę należy ograniczyć do minimum niezbędnego czasu. Jednak każda stacja ma w sobie coś co odróżnia ją od pozostałych. Niektóre z nich kryją niesamowite historie. Czytając naszą stronę dowiesz się o wiele więcej. Serwis na który właśnie wszedłeś jest naszym “pamiętnikiem”. Czytając go poznasz nasze subiektywne odczucia jakie towarzyszyły nam w czasie odwiedzin na konkretnych stacjach.  Jeśli kolej jest także Twoją pasją lepiej trafić nie mogłeś.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi:

Komentarzy: 6 do wpisu “ Strona ruszyła”

Dodaj komentarz

 1. Mariusz pisze:

  Wspaniała strona, naprawdę świetnie czyta się te bardzo szczegółowe opisy stacji tym bardziej, że jestem z Olsztyna i bardzo utożsamiam się z tutejszą koleją i koleją Warmii i Mazur. Oby tak dalej, czekam na kolejne opisy i serdecznie pozdrawiam 🙂

 2. Ewelina pisze:

  Bardzo ciekawa strona. Pochodzę z Dźwierzut (stacja została tu opisana) i żałuję, że nie słychać już tu charakterystycznych dźwięków kolejowych. Dawno nie byłam w okolicy stacji i zdziwiłam się jak bardzo się tam zmieniło! Pamiętam jak się chodziło na spacery wzdłuż torów, co teraz chyba nie jest już możliwe.. Z ciekawością będę zaglądać na stronkę, pozdrawiam!

 3. Katarzyna pisze:

  Świetna strona, przejrzyste opisy, godna polecenia strona. Zapraszam w rejony Otwockiej stacji 🙂

 4. Sławomir pisze:

  Strona świetna, zwłaszcza opisy stacji, przystanków. Można dodać, o ile to możliwe więcej coś o stanie technicznym danych stacji lub ludzi pracujacych dziś lub dawniej.
  Pozdrowienia. http://www.mazurskie-natchnienia.blogspot.com

 5. Wojtek Kolins pisze:

  Witam!
  Ciekawa strona, znana już wcześniej… Ogromnie miło było poznać!
  Pozdrawiam serdecznie!

 6. Andrzej pisze:

  Witam !
  Bardzo fajna strona. Chciałbym się odnieść do opisu stacji Bąk i tego tajemniczego pawilon u. Otóż w filmie Ucieczka Wycieczka z 1972 r jest motyw ,na którym widać napis na tym pawilonie Kiosk Spożywczy. Pozdrawiam serdecznie.

Dodaj komentarz